


-
До проведення будь-якого уроку потрібно підходити ТВОРЧО. Однак ПЛАН УРОКУ в будь-якому разі потрібен. У ньому треба поставити конкретні цілі й завдання, на кожен пункт уроку відвести деякий час, ураховуючи загальну тривалість уроку. Не забувайте виділяти час на перевірку домашнього завдання та на те, щоб задати домашнє завдання на наступний урок.
-
Створюйте умови для підвищення ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ УЧНІВ. Використовуйте на уроках різні роздавальні й ілюстративні матеріали. Заздалегідь роздрукуйте потрібний матеріал для кожного учня. Приходьте в клас заздалегідь, якщо щось треба написати на дошці.
-
Застосовуйте на уроках різні ДИДАКТИЧНІ ІГРИ. Навчання за допомогою гри найефективніше для молодших школярів. Вибирайте не надто складні, цікаві й виховні ігри.
-
Плануйте урок так, щоб поліпшити учням настрій. Приділяйте час БЕСІДІ З УЧНЯМИ. Дайте їм змогу висловити свою думку або поставити вам запитання, які їх цікавлять. Спонукайте учнів міркувати й аргументувати свою позицію.
-
Коли учні працюють із джерелами, придумуйте для них ЦІКАВІ ЗАВДАННЯ. Навчайте не лише конспектувати, а й будувати усілякі схеми, графіки, таблиці тощо.
-
Проводячи урок, будьте готові до непередбачуваних ситуацій. Наприклад, ви будуєте урок, спираючись на матеріал домашнього завдання, однак учні могли й не виконати його. Будьте готові в такому разі провести урок на іншу тему.
-
Пам'ятайте, що урок має бути РІЗНОМАНІТНИМ. Пропонуйте учням різні навчальні програми, давайте їм творчі завдання, використовуйте можливості Інтернету тощо. Наприкінці уроку обов'язково ПІДБИВАЙТЕ ПІДСУМОК.
УСПІХІВ!