top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів

історії, географії, біології, хімії

за 2020 – 2021 навчальній рік

Основні напрями методичної роботи  в 2020-2021 навчальному році були:

Організація науково – методичної роботи здійснювалась за такими  основними напрямками:

  • психологічний супровід науково – методичної роботи (вивчення запитів, потреб і можливостей педагогів з використанням різноманітних діагностичних методик);

  • організаційно–методична робота щодо підвищення кваліфікації та фахової майстерності педагогічних кадрів (планування і організація колективних і групових форм методичної роботи, проведення масових заходів);

  • інформаційно–методичне забезпечення педагогічного процесу (вивчення та опрацювання законодавчих, нормативно- правових та директивних матеріалів, опрацювання змісту навчальних програм, підручників, посібників, забезпечення науково

  • методичною літературою, розробка рекомендацій, вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду, нових освітніх технологій, підготовка вчителя до роботи з обдарованими учнями)- організація роботи із школярами (проведення районних предметних  олімпіад, конкурсів, акцій і забезпечення участі школярів в обласних, Всеукраїнських етапах;

  • педагогічний аналіз та участь в експертизі діяльності (вивчення системи роботи вчителів) загальноосвітніх навчальних закладів.

 

На засіданнях ШМО постійно велося вивчення нормативної бази щодо викладання суспільно-гуманітарних наук, вчителі знайомилися з особливостями вивчення предметів, що рекомендують інформаційний збірник МОНУ та Державні стандарти базової та повної середньої освіти, а також інші нормативно-правові документи. Постійно відбувалося ознайомлення вчителів з новинками фахової преси та психолого-педагогічної літератури, новітніми інтернет-ресурсами.

 

У роботі методичного об’єднання використовувались форми і методи навчання педагогів, які стимулюють творчу думку, активність учасників: творчі звіти й презентації, «круглі столи»,  методичні діалоги, практичний показ фрагментів сучасних освітньо-виховних технологій.

 

Надавалася дієва допомога членам МО, а також відбувався обмін досвідом між колегами в реалізації завдань, що стоять перед педагогами. Вчителі кафедри систематично відвідували на протязі року районні та міські семінари-практикуми, тренінги. Вчитель Печеневська Н.М. готувала доповідь  на тему: «Географічні задачі, як складова соціальної компетентності особистості» , Телепнева Н.Ф. готувала доповідь «Розвиток соціально-адаптованої особистості шляхом впровадження інноваційних продуктивних технік», Шевченко Н.І. виступала з доповіддю «Формування життєвих компетентностей  учнів на уроках біології», вчитель основ здоров’я Вахненко В.М. готувала виступ на тему «Здоровий спосіб життя – запорука успіху дитини», вчитель історії Рзаєва Н.О. доповідала по темі «Соціалізація особистості на уроках суспільствознавчих дисциплін шляхом використання технології креативного мислення».

 

Члени ШМО також проводили відкриті уроки, де продемонстрували свої здобутки при роботі над проблемою та з’ясували перспективи для її розв’язання.

 

Пріоритетним завданням вчителів ШМО є робота з обдарованою молоддю.   На початку року було проведено шкільні предметні олімпіади з історії, географії, біології, хімії. Учні школи приймали активну участь в олімпіадах та інтелектуальних конкурсах, що проводилися в районі та місті, очно-заочних, онлайн  олімпіадах та конкурсах.  Інтерес до подібних конкурсів у учнів росте, але окремі  учні, що подали заявку на участь, не брали участь в зв‘язку з хворобою. Ці результати свідчать про достатню роботу з обдарованою молоддю, але зупинятися не слід і треба активно продовжувати роботу по зацікавленню учнів.

 

Методичне об'єднання традиційно провело моніторингові дослідження рівня навченості учнів з предметів. Відбулися, передбачені планом роботи, засідання шкільного МО, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів.

 

В поточному навчальному році предметно-методичний тиждень вчителі проводили як заплановано,  вчителями  були проведені відкриті уроки та позакласні заходи.  На засіданнях ШМО розглядалися також питання роботи із слабо встигаючими учнями, підсумки директорських контрольних робіт та подолання недоліків в їх виконанні, підсумки перевірки зошитів, ведення класних журналів, проводився огляд новинок педагогічної преси, методичної літератури, перевірявся стан виконання навчальних планів та програм. Вироблено ряд рекомендацій вчителям кафедри, на які потрібно звернути увагу у наступному навчальному році.

 

Проаналізувавши роботу методичного об’єднання, можна сказати, що план роботи ШМО вчителів природничо-гуманітарного циклу та основ здоров’я  виконаний в повному обсязі, всі поставлені завдання реалізовані. Робота ШМО вчителів природничо-гуманітарного циклу проводилася на достатньому рівні.

МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ

ІСТОРІЇ, ГЕОГРАФІЇ, БІОЛОГІЇ, ХІМІЇ

КРИВОРІЗЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТ. №55
Наша адреса
Україна,
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг,
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page