top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Звіт про роботу шкільного методичного об’єднання вчителів фізико-математичного циклу та інформатики

за 2019–2020 навчальний рік

 

     У 2019-2020 н. р. методичне об’єднання вчителів фізико-математичного циклу продовжило працювати над науково-методичною проблемою школи "Використання продуктивних моделей, методів, технологій, як засіб соціалізаціїьособистості" та власне ШМО - «Формування соціально-адаптованої особистості на уроках фізики, математики та інформатики через використання новітніх технік навчання».

   Вчителі кафедри працювали над забезпеченням методичного та психолого-педагогічного супроводів стандартизації якісної базової та повної загальної середньої освіти; впроваджувало ідеї освіти сталого розвитку та ідеї продуктивного навчання в практичну діяльність кожного вчителя; велася робота щодо виконання цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природо-математичної освіти; забезпечувалася  підтримка дослідницької роботи вчителів, впровадження ними інноваційних технологій, методично-практичного забезпечення розробок з методики викладання предметів фізико-математичного циклу та інформатики, а також проводилася робота з молодими спеціалістами по створенню шляхів подолання проблем у викладанні предметів. Також створювалися умови для обміну перспективним педагогічним досвідом кращих вчителів школи в роботі над провідною методичною проблемою, стимулювалося створення умов з метою впровадження в процес навчання  нових інформаційно-комунікаційних технологій. Були створені орієнтири профільної природо-математичної спеціалізації школи у контексті задоволення реальних потреб учнів, батьків, району. З цією метою здійснювався систематичний моніторинг якості знань учнів з природничо-математичних дисциплін. 

Організація науково – методичної роботи здійснювалась за такими  основними напрямками:

- психологічний супровід науково – методичної роботи (вивчення запитів, потреб і можливостей педагогів з використанням різноманітних діагностичних методик);

- організаційно–методична робота щодо підвищення кваліфікації та фахової майстерності педагогічних кадрів (планування і організація колективних і групових форм методичної роботи, проведення масових заходів);

- інформаційно–методичне забезпечення педагогічного процесу (вивчення та опрацювання законодавчих, нормативно- правових та директивних матеріалів, опрацювання змісту навчальних програм, підручників, посібників, забезпечення науково – методичною літературою, розробка рекомендацій, вивчення, узагальнення та впровадження перспективного педагогічного досвіду, нових освітніх технологій, підготовка вчителя до роботи з обдарованими учнями);

- організація роботи із школярами (проведення районних предметних  олімпіад, конкурсів, акцій і забезпечення участі школярів в обласних, Всеукраїнських етапах;

- педагогічний аналіз та участь в експертизі діяльності (вивчення системи роботи вчителів) загальноосвітніх навчальних закладів.

На засіданнях ШМО постійно велося вивчення нормативної бази щодо викладання математики, фізики та інформатики, вчителі знайомилися з особливостями вивчення предметів, що рекомендують інформаційний збірник МОНУ та Державні стандарти базової та повної середньої освіти, а також інші нормативно-правові документи. Постійно відбувалося ознайомлення вчителів з новинками фахової преси та психолого-педагогічної літератури, новітніми інтернет-ресурсами.

У роботі методичного об’єднання використовувались форми і методи навчання педагогів, які стимулюють творчу думку, активність учасників: творчі звіти й презентації, «круглі столи»,  методичні діалоги, практичний показ фрагментів сучасних освітньо-виховних технологій.

Надавалася дієва допомога членам МО, а також відбувався обмін досвідом між колегами в реалізації завдань, що стоять перед педагогами. Вчителі кафедри систематично відвідували на протязі року районні та міські семінари-практикуми, тренінги. Вчитель Чащина Н.В. готувала доповідь  на тему: «Фізичні задачі, як складова соціальної компетентності особистості» , Лівак В.В. готувала доповідь «Розвиток соціально-адаптованої особистості шляхом впровадження інноваційних продуктивних технік». протягом навчального року вчитель фізики, Чащина Н. В., взяла участь у обласній Науково-практичній конференції "Інноваційні аспекти педагогічної системи В. О. Сухомлинського в світлі реформи нової школи", обласному науково-практичному семінарі керівників методичних об'єднань вчителів фізики "Формування критичного мислення та навичок дослідницької діяльності учнів у процесі впровадження STEM-технологій", міській Школі педагогічного зростання вчителів фізики, районному семінарі-практикумі "Практична спрямованість викладання фізики та астрономії як засіб соціалізації учнів", районному семінарі-практикумі "Практична спрямованість викладання фізики та астрономії як засіб соціалізації учнів" . Артемюк Н.А. виступила на Воркшопі для вчителів інформатики Тернівського району "Нові підходи до навчання та викладання інформатики в контексті Нової української школи".

      Члени ШМО також проводили відкриті уроки, де продемонстрували свої здобутки при роботі над проблемою та з’ясували перспективи для її розв’язання.

     

       Методичне об'єднання традиційно провело моніторингові дослідження рівня навченості учнів з математики. Відбулися, передбачені планом роботи, засідання шкільного МО, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів.

В поточному навчальному році предметно-методичний тиждень вчителі проводили як заплановано,  вчителями  були проведені відкриті уроки та позакласні заходи.  На засіданнях ШМО розглядалися також питання роботи із слабо встигаючими учнями, підсумки директорських контрольних робіт та подолання недоліків в їх виконанні, підсумки перевірки зошитів, ведення класних журналів, проводився огляд новинок педагогічної преси, методичної літератури, перевірявся стан виконання навчальних планів та програм. Вироблено ряд рекомендацій вчителям математики, на які треба буде звернути у наступному навчальному році.

Проаналізувавши роботу методичного об’єднання, можна сказати, що план роботи ШМО вчителів фізико-математичного циклу та інформатики виконаний в повному обсязі, всі поставлені завдання реалізовані. Але не всі учні  школи підтвердили знання на «свою» оцінку при проведенні ДПА, ЗНО. В цьому є об’єктивні та суб’єктивні причини. Треба більш змістовніше віднестися до  підготовки учнів до складання тестів як вчителям, так і самим учням. Зараз перед вчителями математики стоїть завчання активізувати роботу по оновленню дидактичного матеріалу в кабінетах математики та фізики.

Завдання методичного об’єднання учителів фізико-математичного  циклу на 2020 – 2021 н. р.

Виходячи з вище сказаного, методичне об’єднання намічає такі напрямки роботи в 2020 – 2021 н. р:

1. Вдосконалення науково-методичного забезпечення розвитку освіти.

2. Модернізація структурної моделі науково-методичної роботи з педкадрами.

3. Якісна підготовка учнів до проведення незалежного зовнішнього оцінювання.

4. Забезпечення індивідуально-консультативного підходу до кожного вчителя.

5. Підтримка науково-дослідницької роботи вчителів, інноваційних технологій.

6. Робота з обдарованими учнями

bottom of page