top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ЗА 2018-2019 н.р.

Аналіз
роботи МО вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури за 2018 – 2019 н. р.

Головне завдання методичної роботи – підвищення рівня педагогічної компетентності кожного вчителя, надання допомоги вчителям, класним керівникам у розвитку їхньої майстерності. 
 

Основна проблема, над якою працювало об’єднання, – це використання освітніх стратегій для соціалізації особистості громадянського суспільства, використання інформаційних технологій креативної освіти на уроках мови та літератури, направлених на формування позитивних методів засвоєння вчителями особистісно – зорієнтованих технологій навчання та виховання, на розвиток соціалізованої особистості, покращення якості знань.
 

Зміст роботи ШМО має переважно інформаційно – консультативне, психолого – педагогічне, методичне, фахове спрямування.
 

З цією метою на засіданнях ШМО розглядалися теоретичні положення соціалізації особистості громадянського суспільства, соціальної компетентності особистості, фактори соціалізації особистості. Поглиблено вивчали зміст і вимоги навчальних програм з метою побудови навчального процесу на якісно новому рівні на основі діяльнісного, компетентнісного підходу до навчання учнів.  Вивчалися нормативні документи, опрацьовувалися інструктивно – методичні листи, щодо викладання предметів, обговорювалися навчальні плани та програми, рекомендовані МОН, обов’язкові види перевірок, використання підручників, посібників. Опрацьовувалися критерії оцінювання учнів (Наказ МОН від 21. 08.2010 р. № 109 - 580), ведення документації.
 

Проводився всебічний аналіз результатів освітнього процесу з предмету , створення умов для навчання на академічному і профільному рівнях .
 

Готували та аналізували відкриті уроки,  предметні тижні. 
 

На засіданнях затверджувалися тексти контрольних робіт, матеріали шкільних олімпіад, планувалися та затверджувалися позакласні заходи. Аналізувалися результати І,ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, участі учнів школи в районних, міських, обласних інтелектуальних конкурсах, конкурсах – захистах науково – дослідницьких робіт МАН.
 

Вчителями обговорювалися різні форми та методи навчання. На засіданнях розглядалися такі питання: «Профілізація вивчення української мови », «Профільне навчання : плюси та мінуси», «Технології підготовки учнів до ЗНО, ДПА», «Організація роботи з обдарованою молоддю», «Про виконання Закону України «Про мови», «Інноваційні технології як складова особистісно зорієнтованого навчання в умовах соціалізації», «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства», «Інноваційні засоби соціалізації особистості в сучасному освітньому просторі».

Систематично обговорювалися методичні новинки. Це давало можливість вибирати найбільш активні  та ефективні форми навчання. 
 

Методична робота була направлена на підвищення рівня педагогічної компетентності кожного вчителя, надання допомоги в досконалості  майстерності.
 

Вчителі працювали над підвищенням рівня самоосвіти: відвідували районні семінари, приймали участь в проведені предметних тижнів, виступали на педрадах, нарадах при директорі, здійснювали взаємовідвідування.
 

Розглядалися на засіданнях ШМО такі питання як форми та методи роботи зі слабо встигаючими та обдарованими учнями.
 

Протягом року обговорювалися питання про ведення шкільної документації, перевірки зошитів, здійснювався аналіз написання директорських діагностичних контрольних робіт, приймалися заходи по усуненню недоліків, виявлених при перевірці.
 

Таким чином, вся робота була направлена на підвищення педагогічної майстерності, покращення якості знань учнів, на формування особистості, адаптованої до соціуму.

bottom of page