top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ ЗА 2020-2021 н.р.

Аналіз

роботи ШМО вчителів української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури за 2020 – 2021 н. р.

Початок 20–х років ХХІ століття позначився суттєвими викликами як у глобальному так і національному вимірі, які показали, що значна кількість населення не може адаптуватися до нових реалій, відчуває брак особистісних ресурсів, не має розвинутих навичок самореалізації, самопідтримки та самоконтролю.

 

Саме тому у системі сучасної освіти на перший план виходить проблема становлення та розвитку самоефективної особистості, здатної власними силами, без сторонньої допомоги досягати поставлених цілей з найменшими затратами часу і ресурсів, бути успішною. Цї обставини визначили основну науково – методичну проблему, над якою працювало ШМО – «Інноваційні технології – шлях до розвитку самоефективності особистості в НУШ».

 

Для реалізації цієї проблеми вчителі ШМО визначили мету та завдання методичної роботи.

 

Головне завдання методичної роботи – підвищення рівня педагогічної компетентності кожного вчителя, надання допомоги вчителям, класним  керівникам у розвитку їхньої майстерності.

 

Завдання методичної роботи:

  1. Здійснення зв’язку загальнодержавної системи освіти, педагогічної науки, передового досвіду із системою внутрішньо шкільної методичної роботи.

  2. Підвищення професіоналізму педагогічного колективу:

  • створення єдиного педагогічного стилю, загальних позицій;

  • аналіз навчально – виховного процесу та його результатів;

  • попередження та подолання недоліків та труднощів у педагогічній діяльності;

  • формування педагогічної діяльності з метою підвищення майстерності кожного педагога на основі зростання рівня його професіоналізму та запитів.

 

Науково – методична проблема ШМО являється складовою науково – методичної проблеми школи.

 

Методичне об’єднання працювало над використанням освітніх стратегій для розвитку самоефективності особистості. Використання інформаційних технологій креативної освіти на уроках мови та літератури, направлених на формування продуктивних методів засвоєння вчителями особистісно – зорієнтованих технологій навчання та виховання, сприяють  розвитку соціалізованої та самоефективної особистості.

 

Зміст роботи МО має переважно інформаційно – консультативне, психолого – педагогічне, методичне, фахове спрямування.

 

З цією метою проводилися засідання, де вивчалися нормативні документи, опрацьовувалися інструктивно – методичні листи, щодо викладання предметів, обговорювалися навчальні плани та програми, рекомендовані МОН, обов’язкові види перевірок, використання підручників, додаткових посібників.

 

Під час засідань був вироблений єдиний педагогічний стиль, загальні позиції по деяким питанням викладання предмету.

 

Поглиблено вивчали зміст і вимоги навчальних програм з метою побудови навчального процесу на якісно новому рівні на основі діяльного, компетентного підходу до навчання учнів.

 

Опрацьовувалися критерії оцінювання учнів (Наказ МОН від 21. 08.2010 р. № 109 - 580). Обговорювалися єдині вимоги по роботі зі шкільною документацією, проводився інструктаж по веденню класних журналів, опрацьовувалися інструкції про переведення та випуск учнів зі школи, вимоги до проведення ДПА та ЗНО.     На засіданнях затверджувалися тести контрольних робіт, матеріали шкільних олімпіад, планувалися позакласні заходи.

 

Робота була спрямована на підвищення якості навченості учнів на основі аналізу даних моніторингових досліджень рівня предметної підготовки.

 

Проводився поглиблений аналіз результатів моніторингових контрольних робіт, результатів олімпіадних робіт. Планувалися завдання для подолання виявлених недоліків.

 

Багато уваги приділяли такому питанню як організація та проведення дистанційного навчання. Обговорювали питання організації дистанційного навчання, забезпечення проведення уроків у дистанційному форматі в асинхронному режимі та синхронному на освітній платформі HUMAN.

 

Приділяли увагу аналізу виховної діяльності навчального закладу за підсумками 2020 – 2021 навчального року та планування роботи по предметам на 2020 – 2021 н. р. Обговорювалися питання щодо покращення рівня викладання предмета.

 

Не залишилися поза увагою питання про організацію факультативів по предмету, організацію та проведення атестації вчителів, участь педагогічних працівників у дистанційних тренінгах, вебінарах, курсах . Слухалося питання  про зарахування сертифікатів онлайн – курсів підвищення кваліфікації при атестації працівників.

 

Вчителями обговорювалися різні форми та методи навчання. На засіданнях розглядалися та оговорювалися такі питання: «Шляхи вдосконалення уроку зарубіжної літератури», «Профільне вивчення української мови та літератури», «Використання освітніх трендів на уроках зарубіжної літератури з метою розвитку критичного мислення та творчих здібностей школярів», «Сучасні форми інноваційної діяльності вчителя української мови та літератури в умовах відкритого інформаційного простору», «Організація дистанційного навчання в умовах карантину (співпраця з учнями старшої школи)», «Самоефективність розвитку обдарованої особистості», , «Підсумок організації дистанційного навчання з урахуванням методичних рекомендацій МОН України та департаменту освіти і науки КМР та ІМЦ ».

 

З метою підвищення ефективності навчально – виховного процесу, забезпечення формування творчих здібностей учнів, відповідно до плану роботи МО були проведені предметні тижні, де вчителі мали змогу показати майстер – клас. Використання продуктивних та інтерактивних методів та прийомів навчання дало можливість поповнити знання новими прийомами, методами.

 

Проводили та аналізували відкриті уроки, відкриті виховні заходи, які проходили в рамках предметних тижнів.

 

Обговорювалося питання про діяльність педагогічного колективу по ретельному опрацюванню вимог державних програм щодо формування ключових компетентностей учнів у рамках виховної роботи.

 

Заслуховувалося питання про участь  здобувачів освіти в районних, міських, Всеукраїнських конкурсах.

 

Протягом  навчального року вивчався досвід роботи вчителя

української мови та літератури  Стрембицької Л. А. На засіданні МО слухалося питання про роботу вчителя в міжатестаційний та атестаційний період.

 

Систематично обговорювалися методичні новинки. Це давало можливість вибирати найбільш активні  та ефективні форми навчання. Обговорювалося питання публікації вчителів на офіційних сайтах та в фахових виданнях.

 

Дистанційно обговорювалися найбільш ефективні форми роботи на платформі «human».  Методична робота була направлена на підвищення рівня педагогічної компетентності кожного вчителя, надання допомоги в досконалості  майстерності.

 

Вчителі працювали над підвищенням рівня самоосвіти: відвідували районні семінари, приймали участь в проведені предметних тижнів, виступали на педрадах, нарадах при директорі, здійснювали відвідування уроків колег. Під час карантину працювали по індивідуальним планам.

 

Розглядалися на засіданнях МО такі питання як форми та методи роботи зі слабовстигаючими та обдарованими учнями.

 

Таким чином, вся методична робота була направлена на підвищення педагогічної майстерності,підвищення якості знань та  на розвиток самоефективності особистості в НУШ.

bottom of page