top of page

УКРАЇНСЬКА МОВА

20.11.2020 року у 6-Б класі вчителем української мови та літератури Харенко Ю.А. проведено урок української мови на тему "Складні слова. Сполучні о, е у складних словах. Творення складноскорочених слів". Метою уроку було навчити шестикласників правильно утворювати і писати складні слова, пояснити закономірність уживання сполучних голосних у складних словах, виховати інтерес до лінгвістичних знань.

Детальніше...

19.11.2020р. в рамках тижня української мови та літератури був проведений відкритий урок у 5-Б класі на тему «Правопис значущих частин слова (повторення). Написання префіксів пре-, при-, прі-». Метою уроку було повторити відомості про частини слова, пояснити особливості вимови та написання префіксів пре-, при-, прі-, формувати вміння та навички творити нові слова за допомогою префіксів, виховувати мовленнєву культуру учнів та розвивати почуття відповідальності за власне здоров’я.

Детальніше...

Швидкоплинність часу вимагає нових форм і методів співпраці з учнями як у процесі уроку, так і в позакласній роботі. Школа повинна виховувати національно свідому, духовно багату, зорієнтовану на творчу діяльність особистість.

 

Із 16 по 20 листопада в нашій школі проходив тиждень української мови, присвячений дню УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ. У рамках тижня пройшло багато різноманітних заходів.

 

Яскраві учнівські стіннівки, присвячені рідній мові, і сьогодні милують око і вражають цікавим матеріалом. Найяскравішими заходами тижня були святкові змагання для дітей. Так, учитель Стрембицька Л.А. провела лінгвістичну гру для учнів 9 класів «Як ми говоримо» та відкритий урок у 8-А класі «Односкладні прості речення з головним членом у формі присудка». Школярі взяли участь у тижні мови, керуючись не тільки зацікавленістю до українського слова, а й бажанням успішно працювати в команді з однокласниками.

Детальніше...

07.12.2017 відбувся відкритий урок з української мови у 8-Б класі (вчитель Іванова І.М.) на тему «Порівняльний зворот. Виділення порівняльних зворотів комами». Метауроку: Ознайомити учнів із порівняльним зворотом, його виражальними можливостями; формувати уміння правильно ставити розділові знаки в реченнях з порівняльним зворотом; з’ясувати стилістичну роль порівняльних зворотів у мовленні; розвивати культуру усного і писемного мовлення; виховувати почуття любові до рідного краю, традицій українців. Тип уроку. Комбінований. Форма проведення: урок-ярмарок. 
 

Ярмарок, мов вулик,
Гудить від голосів!
На ярмарку веселому,
 як скарб, товар лежить.
Прийде із гарним настроєм
Різноманітний люд
Дізнатися, побачити,
Що інші продають.
Вам  ярмарок незвичний 
Я хочу показать,
Бо тут знання  та навички
Ви зможете придбать.
Та це не безкоштовно,зусилля докладіть,
І вміння, мов коштовності,
З собою заберіть!

 

Учні дослухалися до побажання вчителя і, доклавши певні зусилля, засвоїли необхідні знання.

Тема уроку:«Ліна Костенко. Життя й творчість, особливості індивідуального стилю. "Страшні слова, коли вони мовчать…", "Українське альфреско".

Конспект уроку

Картки для груп

Тема уроку:"Словосполучення і речення, синтаксичні зв’язки в них".

Конспект уроку

Виховний захід:"КАЛИНОВА РІДНА МОВА" (КВК)

Конспект заходу

Тема уроку: Ліна Костенко.Життєвий та творчий шлях. «Страшні слова, коли вони мовчать…»,  «Українське альфреско»

Конспект уроку

24.01.2020

«Ми - українці, і цим пишаємося!» Саме під таким гаслом пройшов Тиждень української мови та літератури в Криворізькій загальноосвітній школі І- III ступенів № 55. Заходи, які були заплановані, перетворили дні шкільного життя на свято Українського слова, яке з гордістю, любов’ю линуло з вуст учнів школи.

 

Метою всіх проведених заходів було актуалізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвивати творчі здібності, естетичні смаки, мовлення й мислення учнів; сприяти формуванню високоморальної особистості; виховувати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси.

 

Тиждень української мови - це можливість ще раз нагадати собі й оточуючим, хто ми і чиї ми діти. До участі у святі запрошувалися всі вихованці школи, та все ж його активними учасниками стали учні 5-11 класів. Під керівництвом учителів української мови та літератури вони мали можливість продемонструвати свої здібності в декламуванні, участі в заходах, відкритих уроках, образотворчому та вокальному мистецтві.

 

Учителі української мови та літератури висловили щиру вдячність усім учасникам, учителям та адміністрації школи за допомогу в організації та проведенні тижня, адже прищеплення почуття любові до Батьківщини; виховання в учнів національно- патріотичної свідомості сприяє розвитку активної життєвої позиції школярів, любові до рідного слова.

bottom of page