top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Аналіз роботи ШМО за 2016 - 2017 н. р.

Життя в динамічному, безперервно мінливому світі ставить сучасну людину не тільки перед необхідністю адаптуватися до нових умов життя, але й активно, творчо пізнавати навколишню дійсність, впевнено діяти в непередбачуваних ситуаціях. Щоб долати труднощі, знаходити інноваційні шляхи вирішення проблем, бути успішною, людина повинна активізувати свій творчий потенціал, свою креативність. Креативність як творча здібність виступає потужним фактором розвитку особистості, визначає її готовність до нестандартного мислення й поведінки. Творча обдарованість стає запорукою економічного процвітання й засобом національного престижу. Тому перед практичною освітою постає завдання виховання креативної особистості, здатної до творчої діяльності в різних сферах життя. Це потребує створення особливих умов та особливого підходу до дітей в процесі навчання й виховання і, перш за все, підготовки креативного вчителя, який зміг би і бажав би навчати креативних учнів.

 

Згідно плану роботи ШМО вчителів початкових класів на 2016-2017 н. р. та відповідно науково-методичній проблемі району: «Соціалізація особистості в сучасному освітньому просторі: методологічні та методичні підходи» ( IІ етап ) було проведено 5 засідань, на яких розглядались питання:

  • Акмеологічні прийоми створення ситуації успіху в навчанні.

  • Метод проектів як засіб оптимізації процесу навчання в початковій школі.

  • Нестандартний урок як засіб підвищення пізнавальної активності молодших школярів на уроках рідної мови.

  • Розвиток зв’язного мовлення молодших школярів.

  • Інтерактивні технології навчання молодших школярів.

  • Інноваційні засоби соціалізації особистості учня  початкових класів як важлива складова оновлення  змісту освіти. 

  • Фактори соціалізації і формування особистості.

  • Самопідготовка як засіб створення оптимальних психолого-педагогічних умов для індивідуального розвитку молодших школярів.                                          

 

На засіданнях «круглого столу» розглядались питання з методики початкового навчання, вивчення передового педагогічного досвіду:

  1. Формування читацьких умінь і навичок молодших школярів.

  2. Розвиток читацьких компетентностей молодших школярів засобами інтерактивних прийомів роботи з текстом.                                

  3. Методика організації ігрової діяльності в початкових класах.

  4. Нетрадиційні уроки як форма підвищення пізнавального інтересу.

  5. Використання методики М.О.Зайцева на уроках навчання грамоти.

 

Особливу увагу приділяли педагоги удосконаленню навчально-виховного процесу шляхом педагогічних інновацій, створенню умов для професійного зростання, самоосвіти і творчої діяльності як досвідчених, так і молодих педагогів. З метою узагальнення та обміну досвідом успішної педагогічної діяльності є проведення декади початкової школи, яка проходила з 23.01.2017 р. по 27.01.2017 р. Вчителями було проведено відкриті уроки, виховні заходи, які показали високий рівень професіоналізму досвідчених педагогів та дали можливість підвищити професійний рівень молодим вчителям. Для молодих  вчителів  проводились консультації з питань методики, ведення шкільної документації, складання календарно-тематичних планів, вивчення інструкцій тощо.                                     

 

Неодноразово проводився огляд новинок педагогічної, фахової та психолого-методичної літератури; слухався творчий звіт вчителя Фербей В.М., яка проходила чергову атестацію.

 

Згідно плану роботи школи проводились контрольні зрізи знань, контрольні роботи за I і II семестри, ДПА в 4-х класах ( за завданнями, розробленими кафедрою початкових класів ), перевірка техніки читання вголос та мовчки. Вивчався стан перевірки зошитів, дотримання єдиного орфографічного режиму, стан ведення шкільної документації.

 

Завдання школи: підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Тому завдання педагогів полягає у створенні умов, за яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно.

 

Велика увага приділяється вчителями роботі з обдарованими учнями. Протягом навчального року молодші школярі брали участь в різноманітних конкурсах, предметних олімпіадах, а саме: конкурс знавців рідної мови ім. П. Яцика (учениця 4-Б класу Тригуб А. посіла ІІ місце), всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру», конкурс «Патріот», конкурси «Геліантус», «Соняшник», де учні показали «Добрий» та «Відмінний» результат. В літературному конкурсі «Первоцвіт» учень 4-А класу Анісімов А. зайняв IIІ місце ( вч. Юшко А.А. ), а учень 4-Б класу Буйневич Т. – II місце ( вч. Старікова Н.А. ).Але поза увагою вчителів лишилися конкурси «Світ моїх захоплень», «Квітневі читання». Учні 4- х класів приймали участь в предметних олімпіадах (учениця 4-Б класу  Тригуб А. зайняла ІІ місце).

 

Сучасному суспільству потрібна компетентна особистість, здатна брати активну участь у розвитку економіки, науки, культури. Тому сьогодні у шкільній освіті на перший план висувається завдання створення сприятливих умов для виявлення і розвитку здібностей учнів, задоволення їхніх інтересів та потреб, розвитку навчально-пізнавальної активності та творчої самостійності. Освіта має орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства. А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновітніші інформаційні технології. Вчителі початкових класів ефективно і доцільно застосовують інформаційно-комунікаційні технології у своїй професійній діяльності, поповнюють творчими методичними наробками портали Інтернету.

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page