top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Реформування освіти в умовах Нової української школи диктує сьогодні нові підходи до підготовки учнів початкової школи. Пріоритетним стає всебічний розвиток особистості дитини, оволодіння ключовими та предметними компетентностями, наскрізними вміннями, необхідними життєвими й соціальними навичками, що забезпечують її готовність до життя в демократичному й інформаційному суспільстві.

Учитель – основна дійова особа в реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти – змінюється й сам учитель, змінюється мета і завдання його діяльності. Як зазначається у документах з реформування освіти нова школа потребує нового вчителя, який може стати агентом змін. Особливо актуальним це питання є у період діяльності, пов’язаної з реалізацією Концепції «Нова українська школа», підготовки вчителя до роботи в нових умовах.

 

Сучасна школа в умовах модернізації освіти потребує «нового» типу вчителя, який творчо думає, володіє сучасними методами і технологіями освіти, прийомами психолого-педагогічної діагностики, способами самостійного конструювання педагогічного процесу в умовах конкретної практичної діяльності, умінням прогнозувати свій кінцевий результат. Педагогічний колектив ШМО вчителів початкових класів – це група однодумців, кожен з яких зберігає кращі педагогічні традиції і в той же час реалізує інноваційні напрями своєї діяльності, прагнучи до творчості, пошуку нових підходів до навчання та виховання молодших школярів.

 

Освітня політика методичної роботи ШМО вчителів початкової школи будується, виходячи з методичної проблеми школи. Протягом навчального року вчителі ШМО початкових класів вели роботу за темою: «Використання продуктивних моделей, методів, технологій як засіб соціалізації особистості».

        

Реалізації поставленої проблеми сприяло вирішення наступних завдань:

 

  1. Удосконалювати технології проведення сучасного уроку, організацію навчальної діяльності учнів, з метою забезпечення найбільш високих результатів у реалізації і в досягненні нових освітніх цілей.

  2. Створювати умови для розвитку навчально-дослідницької діяльності школярів, підвищувати рівень мотивації до навчання.

  3. Вести цілеспрямовану роботу з удосконалення фаху вчителів та готовності запровадження в освітній процес стандартів нового покоління.

  4. Впроваджувати сучасні технології, спрямовані на розвиток ключових компетенцій молодших школярів.

  5. Орієнтуватися при організації навчального процесу на особистісний підхід  з пріоритетом збереження здоров'я учнів.

  6. Вивчати, узагальнювати і поширювати досвід вчителів початкових класів. 

 

Протягом 2020-2021 н. р. вчителі початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та  результативно. Всі вчителі МО початкових класів дбають про безперервне підвищення та удосконалення свого професійного рівня, спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.

 

На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів  НУШ, а саме: 

 

1. Карусель інновацій. Інтеграція в освіті:

- інтеграція як освітня стратегія Нової української школи;

- інтегрований урок як одна з нетрадиційних форм організації навчання учнів початкових класів;

- навчальний проєкт – форма інтеграції предметів у початковій школі.

 

2. Аукціон методичних ідей «Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики»:

- кейс-технологія;

- технологія «перевернуте навчання»;

-сторітелінг;

-технологія «боншо».

3. Інноваційні методи та прийоми навчання в умовах НУШ.

4. Гра по-новому – навчання по-іншому з LEGO.

 

Крім того, на засіданнях були розглянуті інформаційно-методичні питання:

 

  1. Формування комунікативних умінь молодших школярів на уроках української мови.

  2. Сучасні методи розвитку мовлення і навчання читання в початковій школі.

  3. Скрайбінг – сучасний засіб візуалізації мислення учнів.

  4. Організація та здійснення дистанційного навчання під час карантину.

  5. Новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

  6. Опрацювання вимог державних програм щодо формування ключових компетентностей учнів у рамках виховної роботи.

  7. Посилення та урізноманітнення форм і методів національно-патріотичного виховання дітей.

Одним з пріоритетних питань методичної роботи є підвищення професійної майстерності вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення задоволення індивідуальних потреб в особистому та фаховому зростанні, активізації творчого потенціалу. Саме з цією метою в плані роботи з методичної підструктури були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи: робота над науково – методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

 

Постійно надавалась допомога молодим вчителям при складанні календарних планів, в оволодінні методикою викладання свого предмета, у підготовці до відкритих уроків, розвитку умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки.

 

На засідання МО виносилися питання звітного характеру (творчі звіти вчителів, що атестувалися; звіти вчителів, що пройшли курсову перепідготовку), проблемного, організаційного, підсумкового. Їх проведення мало на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, росту професійної майстерності вчителів, вихователів, сприяння формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечення підвищення якості навчально-виховного процессу.

 

З метою розвитку творчих здібностей учнів, виявлення обдарованих, талановитих дітей у школі сформована система роботи, яка включає діагностування, проведення анкетувань, бесід, індивідуальних та групових занять, проведення позакласних заходів. Згідно плану роботи методичного об’єднання, проведено шкільні етапи олімпіади з математики серед учнів 4-х класів;  конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика серед учнів 3–4 класів тощо. Ведеться облік результативності участі учнів у предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах. Системна робота вчителів з дітьми у даному напрямі дає свої результати.

 

Протягом навчального року учні 2-4 класів активно приймали участь в різноманітних інтелектуальних конкурсах і предметних олімпіадах онлайн. «Добрий» і «Відмінний» результати показали учні у Всеукраїнському математичному конкурсі «Кенгуру», у грі "Sunflower», у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник». Учні 4-х класів приймали участь і отримали Дипломи переможців І, ІІ і ІІІ ступенів у VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На Урок" з української мови та літератури, в VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На Урок" з предметів початкової школи, у Всеукраїнській олімпіаді "Всеосвіта Осінь-2020" з української мови, в VІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На Урок" з англійської мови. У конкурсі «Первоцвіт» приймав участь учень 3-А класу (вчитель Мугак Н.І.) Цимбрила Іван, але призового місця не зайняв. На жаль, учні 4 класів не приймали участь  у предметних олімпіадах районного та міського рівнів через карантин. Згідно з планом роботи Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради та з метою підвищення мотивації школярів до вивчення математики, залучення їх до співучасті у загальному русі щодо проведення Року математичної освіти в Україні  та наказу № 7 від  29.03.2021 «Про організацію та проведення олімпіади з математики   серед учнів 4-х класів закладів загальної середньої освіти у 2020 - 2021 навчальному році»   було проведено   олімпіаду з математики онлайн серед учнів 4-х класів, де учень 4-Б класу (вчитель Юшко А.А.) Хованський Антон зайняв І місце в районі та ІІ місце у місті.

 

В конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика приймав участь учень 3-А класу (вчитель Мугак Н.І.)  Крилов Артем і зайняв І місце у районі та місті, учень 4-А класу (вчитель

На засіданнях МО вчителі розглядали і затверджували тексти контрольних робіт, аналізували результати і пропонували шляхи подолання труднощів у навчанні молодших школярів, ліквідації прогалин з навчальних предметів.

 

В рамках предметного тижня «Початкової школи» були проведені відкриті уроки, позакласні заходи, консультації для молодих вчителів. Вчителі початкової школи  володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки.

 

Під час карантину, вчителі початкових класів працювали дистанційно, користуючись різними освітніми платформами та вебсайтами. Активно займались самоосвітою, беручи участь у вебінарах, відеоконференціях. Було розроблено допоміжні схеми, опорні конспекти дистанційних уроків, інструкції для вивчення нового матеріалу й домашніх завдань, доступних для учнів під час їх роботи в асинхронному режимі. Вивчався та поширювався  позитивний досвід дистанційного навчання.

 

Аналіз роботи  МО вчителів початкових класів свідчить, що за минулий 2020-2021 навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

 

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.

 

В цілому робота методичного об'єднання вчителів початкових класів може бути визнана задовільною. Рівень кваліфікації педагогів МО відповідає пред'явленим вимогам і підвищується з кожним роком.

 

ШМО вчителів початкових класів дбає про те, щоб школа була:

  • школою радості для учня,

  • школою творчості для вчителя,

  • школою спокою для батьків. 

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page