top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Докорінні зміни в соціально-економічних умовах життя українського суспільства спричинили суттєві перетворення в системі освіти. Сьогодні перед школою постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов. Це вимагає перебудови діяльності педагога і, в першу чергу, його взаємодії з учнем на користь процесів саморозвитку й самоорганізації. Розв’язанню таких завдань значною мірою сприяє організація методичної роботи. 
 

У 2019-2020 навчальному році методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів. Головним напрямком у роботі методоб’єднання класоводи обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.
 

Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду проводилося шляхом опрацювання і реалізації основних положень нормативних і директивних документів про освіту; шляхом опрацювання новинок методичної літератури, проведення «круглих столів», семінарів з метою обміну досвідом; проведення творчих звітів учителів, що атестуються.
 

Згідно плану роботи ШМО вчителів початкових класів на 2019-2020 н. р. та відповідно науково-методичній проблемі міста: «Соціалізація особистості в сучасному освітньому просторі: методологічні та методичні підходи» ( V підсумковий етап ) та науково-методичній проблемі школи «Використання продуктивних моделей, методів, технологій як засіб соціалізації особистості» було проведено 5 засідань, на яких розглядались наступні питання: 
 

  • Опрацювання інструктивно - методичних листів, програм, підручників, зошитів та посібників для дошкільної та початкової освіти;

  • Вимоги до ведення шкільної документації;

  • Використання інтерактивних прийомів на уроках у початковій школі як засіб підвищення продуктивності навчання в умовах школи життєтворчості та сталого розвитку; 

  • Критичне мислення як засіб формування та розвитку творчих здібностей молодших школярів на уроках природознавства;

  • Творчі проекти – засіб виховання соціально активної особистості;

  • Інтеграція навичок «Щоденні 5»: читання для себе, читання для когось, слухання, робота зі словами, письмо для себе;

  • Особливості організації освітнього процесу в інклюзивному середовищі;

  • Формування мотивації до навчання.

 

На ІІ засіданні проведено «Карусель інновацій», під час якої розглядалось використання інтерактивних технологій для досягнення очікуваних результатів навчальної діяльності на уроках української мови і літературного читання:

  • метод проектів на уроках літературного читання;

  • квестова технологія у навчанні мови і літератури;

  • технологія «кластера» на уроках літературного читання;

  • технологія ЧПКМ (читання і письмо для розвитку критичного мислення).

 

На ІІІ засіданні було проведено «Аукціон методичних ідей», на якому розглядались інтерактивні прийоми роботи на уроках природознавства:

  • активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці природознавства засобами технології «Перевернутий клас»;

  • прийом Фішбоун;

  • прийом «Кубик Блума».

 

Наші вчителі та вихователі – це творчі особистості, в основу їхньої роботи покладено підхід, що дозволяє розкрити індивідуальність кожної дитини. Це стає можливим завдяки використанню сучасних освітніх технологій, які відповідають пізнавальним інтересам та рівню розвитку мислення школярів. Підвищення професійної майстерності учасників МО початкових класів та вихователів ГПД здійснюється через: 

  • участь у роботі районного МО вчителів початкових класів;

  • участь у роботі шкільного МО;

  • самоосвіти.

 

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Навчальна діяльність планується таким чином, щоб учень  початкових класів навчався бути дослідником, який відкриває навколишній світ за допомогою вчителя. Головне, до чого прагнуть вчителі початкових класів та вихователі ГПД – це здружити між собою школярів та зробити шкільне життя дітей цікавим і захоплюючим. Реалізувати свої методичні знахідки на практиці вчителям допомагають нестандартні форми проведення уроків. Це урок – ярмарок, урок – казка, урок – подорож, урок – аукціон, урок – квест тощо. Вчителі на своїх уроках використовують елементи тренінгів, що дає змогу кожній дитині на уроці більше розкритися. Відвідуючи такі уроки, вчителі мають змогу переймати досвід своїх колег,
 

Кожного класовода хвилює питання, як зробити навчання цікавим. Вони своє завдання як учителя бачать в тому, щоб розвинути інтелектуальні здібності своїх учнів, підтримати їхнє бажання вчитися, допомогти дітям досягти успіху. Кожен урок, проведений вчителями, – це цікава подорож з дітьми у світ науки, це і гра, і пізнання нового, і радість творчого пошуку. Це час зростання особистості учнів, їх розумового розвитку, творчого мислення, психологічного комфорту. Зміст праці вчителі збагачують за допомогою різноманітних
інноваційних методів і прийомів. Їх уроки відзначаються логічною завершеністю, умотивованістю, оптимальністю вибору форм і методів роботи. Постійно спонукають учнів працювати в парах і групах, створюють умови для вільного висловлювання думки, міркування. Вчителі люблять своїх вихованців, допомагають їм усвідомити свою індивідуальність і неповторність, кожного дня під час уроків і в позакласній діяльності створюють для учнів ситуацію успіху.

 

Кожен вчитель брав участь у роботі МО: готували доповіді, давали відкриті уроки, виховні заходи, які потім обговорювали, аналізували на засіданнях МО. Черговій атестації підлягали вчителі Горевич Л.В., Юшко А. А., Старикова Н. А., Лисенко О. Б. За результатами атестації  учителям Горевич Л.В., Юшко А. А. підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та  звання «учитель-методист»; Стариковій Н. А. – вчителю початкових класів, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та присвоєно звання «учитель-методист», Лисенко О. Б. – вчителю початкових класів, підтверджено І кваліфікаційну категорію.
 

Обговорювалися практичні проблеми та шляхи їх усунення, опрацьовувались документи , що регулюють шкільне життя та ведення шкільної документації, розробляли заходи з метою виявлення творчо обдарованих дітей, були проведені олімпіади на виявлення глибоких знань з математики, природознавства та рідної мови (через карантин лише в межах школи). Протягом навчального року учні 2-4 класів активно приймали участь в різноманітних інтелектуальних конкурсах і предметних олімпіадах. «Добрий» і «Відмінний» результати показали учні в конкурсах «Кенгуру», «Патріот», «Пазл»; у конкурсі «Первоцвіт» учениця 3-А класу Пасєка А. зайняла IIІ місце ( вч. Старикова Н.А.). Але на жаль, учні 3 і 4 класів не приймали участь у конкурсі «Квітневі читання» та 4-і класи у предметних олімпіадах через карантин. В конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика приймала участь учениця 3-А класу Пасєка А., але призового місця не зайняла. Учні початкової школи приймають активну участь у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах на порталах «Всеосвіта», «На урок», де займають призові місця.
 

Перевірка навичок читання, письма, обчислювальних навичок, навичок мовленнєвої діяльності, орфографічних та пунктуаційних умінь молодших школярів свідчить про покращення результативності навчання. Зміст підсумкових контрольних робіт з української мови та математики розглядається та затверджується на засіданнях МО . Ведеться систематичний контроль за якістю навчальних досягнень учнів, моніторинг навчальних досягнень учнів проводиться систематично. Вивчався стан перевірки зошитів, дотримання єдиного орфографічного режиму, стан ведення шкільної документації.
 

Згідно методичних рекомендацій МОН України (відповідно до листів МОН від 13.03.2020 № 1/9-160 «Щодо організації дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти під час каратнину», від 23.03.2020 № 1/9 -173 «Щодо організації освітнього процесу  в закладах загальної середньої  освіти під час карантину») та Департаменту  освіти і науки Криворізької міської ради (на виконання наказу від 12.03.2020  №73 «Про припинення освітнього процесу у закладах освіти міста») і ІМЦ в умовах карантину вчителі працювали з учнями шляхом використання технологій дистанційного навчання.
 

Кожен учитель, стикаючись із викликом організації дистанційного навчання, мав скоригувати власні календарно-тематичні плани, оптимізувати матеріал та очікувані результати, заплановані на період дистанційного навчання. 
 

Учителям, особливо під час дистанційного навчання, коли учні значну кількість матеріалу мають опанувати самостійно, довелося чітко вимірювати і прогнозувати час, який знадобиться дітям на виконання завдань, а також узгоджувати в педколективі графік перевірних робіт, щоб зберігати рівномірний розподіл навантаження протягом робочого тижня.
 

Налагодження первинної комунікації між учнями, батьками та вчителями, оперативне інформування щодо динамічних змін, оголошення від адміністрації закладу освіти оптимально здійснювали через служби миттєвих повідомлень, соціальні мережі (закриті групи чи спільноти класів). Для таких цілей також використовували сайт КЗОШ №55 (для повідомлень, що можуть бути публічними, блоги вчителів).
 

Соціальні мережі, служби обміну миттєвими повідомленнями та мобільні засоби на кшталт Viber дозволили створювати закриті групи, спільноти, чати, вести обговорення тем, завдань, проблем, інформації. 
 

Крім того вчителі зареєстрували класи на платформі Google Classroom  — це сервіс, що дозволяє організувати онлайн-навчання, використовуючи відео-, текстову та графічну інформацію. Учителі мали змогу проводити тестування, контролювати, систематизувати, оцінювати діяльність, переглядати результати виконання вправ, застосовувати різні форми оцінювання, коментувати й організовувати ефективне спілкування з учнями в режимі реального часу.
 

Члени ШМО вчителів початкових класів приймають активну участь в онлайн-конференціях, інтернет-марафонах, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової укранської школи.


Аналіз роботи педагогів, членів МО дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають з науково-методичної проблеми в основному виконано.

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page