top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Аналіз роботи ШМО за 2017 - 2018 н. р.

Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання, мета якої – формувати гармонійно досконалу, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення.
 

Швидкий розвиток науки, зростання обсягів нової інформації вимагають від школи підготовки активних, самостійних людей із розвиненими творчими здібностями, гнучким розумом, швидкою реакцією на все нове.
 

«Технології завтрашнього дня потребують не мільйонів поверхнево начитаних людей, готових працювати в унісон на безкінечних монотонних роботах, не людей, котрі виконують накази, не зморгнувши оком,.. а людей, котрі можуть приймати критичні рішення…» (Тарутіна З.) Учитель сьогодні повинен думати про завтрашній день, про соціалізацію учня в сучасних умовах Це потребує створення особливих умов та особливого підходу до дітей в процесі навчання й виховання і, перш за все, підготовки креативного вчителя, який зміг би і бажав би навчати креативних учнів.
 

Згідно плану роботи ШМО вчителів початкових класів на 2017-2018 н. р. та відповідно науково-методичній проблемі району: «Соціалізація особистості в сучасному освітньому просторі: методологічні та методичні підходи» (IІІ етап) було проведено 5 засідань, на яких розглядались питання:

  • Соціалізація особистості через розвиток творчих здібностей учнів.

  • Розвиток мовленнєво-комунікативних здібностей засобами використання сучасних новітніх технік як передумова креативності молодших школярів.

  • Формування ключових компетентностей школярів шляхом використання інноваційних технологій

  • Сутність та особливості інтегрованого навчання в початковій школі.

  • Гра як засіб інтелектуального розвитку дітей молодшого шкільного віку.

  • Шляхи активізації пізнавальної діяльності молодших школярів на уроках математики.

  • Нетрадиційні форми навчання учнів у початковій школі.

  • Формування культури навчальної діяльності молодших школярів

На засіданнях «круглого столу» розглядались питання з методики початкового навчання, вивчення передового педагогічного досвіду:

  • Формування читацьких умінь і навичок молодших школярів.

  • Шляхи формування читацької компетентності учнів.

  • Система вправ для вдосконалення техніки читання.

  • Можливості між предметної інтеграції у початковій школі.

Особлива увага приділялась удосконаленню освітнього процесу шляхом педагогічних інновацій, створенню умов для професійного зростання, самоосвіти і творчої діяльності як досвідчених, так і молодих педагогів. Згідно плану роботи школи, з  метою зацікавлення учнів навчальними предметами, обміну досвідом між вчителями школи, впровадження передового перспективного досвіду педагогами з 20.11.2017 р. по 24.11.2017 р. у школі проходив тиждень початкових класів. Вчителями було проведено відкриті уроки, виховні заходи, які показали високий рівень професіоналізму досвідчених педагогів та дали можливість підвищити професійний рівень молодим вчителям. Для молодих  вчителів  проводились консультації з питань методики, ведення шкільної документації, складання календарно-тематичних планів, вивчення інструкцій тощо.                                      
 

Неодноразово проводився огляд новинок педагогічної, фахової та психолого-методичної літератури; слухався творчий звіт вчителів Половинкиної О.А., Заярнюк С.А., які проходили чергову атестацію.
 

Згідно плану роботи школи проводились контрольні зрізи знань, контрольні роботи за I і II семестри, ДПА в 4-х класах ( за завданнями, розробленими кафедрою початкових класів ), перевірка техніки читання вголос та мовчки. Вивчався стан перевірки зошитів, дотримання єдиного орфографічного режиму, стан ведення шкільної документації.
 

На сучасному етапі вважається, що кожна особа здатна до творчості, як засобу максимальної і глибокої реалізації своєї індивідуальності. Завдання школи: підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Тому завдання педагогів полягає у створенні умов, за яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно.
 

Велика увага приділяється вчителями роботі з обдарованими учнями. Протягом навчального року молодші школярі брали участь в різноманітних конкурсах, предметних олімпіадах, а саме: конкурс знавців рідної мови ім. П. Яцика (нажаль в районі жоден з учнів не зайняв призове місце), всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру», конкурс «Патріот», конкурси «Геліантус», «Соняшник», де учні показали «Добрий» та «Відмінний» результат. В літературному конкурсі «Первоцвіт» учень 3-А класу Лутков А. зайняв IIІ місце ( вч. Довмат Г.В. ), в конкурсі «Квітневі читання» Лутков А. посів ІІІ місце. Але поза увагою вчителів лишився конкурс «Світ моїх захоплень». Учні 4-х класів приймали участь в предметних олімпіадах. Учень 4-А класу  Іщенко Є. зайняв ІІІ місце з математики. 
 

Однією з найважливіших проблем сучасної освіти є помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Оновлення змісту освіти вимагає розв’язання складної проблеми, як перетворити гігантський масив знань в індивідуальне надбання та знаряддя кожної особистості. Тому, готуючись до уроку, вчителі старанно продумують зміст навчальних завдань і використовують різні прийоми їх подачі, щоб забезпечити кожному учневі радість першого відкривача, яка є могутнім стимулом для активізації не лише мислення, а й усієї особистості школяра.

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page