top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Аналіз роботи ШМО за 2015 - 2016 н. р.

Сучасне суспільство опинилося перед принципово новими викликами, які потребують відповідних знань, компетентностей, внутрішньої позиції особистості, уміння діяти в нестандартних ситуаціях, швидко орієнтуватись у змінних умовах, створювати щось нове, діяти на засадах гуманності та духовності. Отже провідною у державній політиці є проблема обдарованості, творчості, інтелекту, креативної освіти. Одна з провідних тенденцій реформування освіти – гуманізація її змісту, форм і методів навчання, діагностування пізнавальних інтересів кожного учня, створення ситуацій, коли він зможе самореалізуватися.
 

Згідно плану роботи ШМО вчителів початкових класів на 2015-2016 н. р. та відповідно науково-методичній проблемі району: «Соціалізація особистості в сучасному освітньому просторі: методологічні та методичні підходи» ( I етап ) було проведено 5 засідань, на яких розглядались питання: 

  • Інноваційні підходи до процесу успішної соціалізації особистості.

  • Самопідготовка як засіб створення оптимальних психолого-педагогічних умов для індивідуального розвитку молодших школярів.

  • Сучасні форми і методи патріотичного виховання молодших школярів у позаурочній діяльності.

  • Сучасний урок української мови: компетентнісно орієнтовані цілі та структура.                                                            

  • Тренінг як форма групової роботи з учнями.

  • Індивідуалізація пізнавальної діяльності молодших школярів.

  • Підготовка та проведення уроків з мультимедійною підтримкою в початкових класах.

  • Особливості навчання природознавства у 1 класі.

 

На засіданнях «круглого столу» розглядались питання з методики початкового навчання, вивчення передового педагогічного досвіду: 

  • Формування читацьких умінь і навичок молодших школярів.

  • Творча реалізація гуманістичних ідей В.Сухомлинського у системі виховної роботи вчителя.

  • Сюжетні задачі в початковій школі.

 

Особливу увагу приділяли педагоги удосконаленню навчально-виховного процесу шляхом педагогічних інновацій, створенню умов для професійного зростання, самоосвіти і творчої діяльності як досвідчених, так і молодих педагогів. З метою узагальнення та обміну досвідом успішної педагогічної діяльності є проведення декади початкової школи, яка проходила з 29.02.2016 р. по 10.03.2016 р. Вчителями було проведено відкриті уроки, виховні заходи, які показали високий рівень професіоналізму досвідчених педагогів та дали можливість підвищити професійний рівень молодим спеціалістам. Для молодих спеціалістів вчителі-наставники проводили консультації з питань методики, ведення шкільної документації, складання календарно-тематичних планів, вивчення інструкцій тощо.                                      
 

Неодноразово проводився огляд новинок педагогічної, фахової та психолого-методичної літератури; слухався творчий звіт вчителя Мугак Н.І., яка проходила чергову атестацію.
 

Згідно плану роботи школи проводились контрольні зрізи знань, контрольні роботи за I і II семестри ( за завданнями, розробленими кафедрою початкових класів ), перевірка техніки читання вголос та мовчки. Вивчався стан перевірки зошитів, дотримання єдиного орфографічного режиму, стан ведення шкільної документації.
 

Велика увага приділяється вчителями роботі з обдарованими учнями. Протягом навчального року молодші школярі брали участь в різноманітних конкурсах, предметних олімпіадах, а саме: конкурс знавців рідної мови ім. П. Яцика, всеукраїнський математичний конкурс «Кенгуру», конкурс «Патріот», де учні показали «Добрий» та «Відмінний» результат. В літературному конкурсі «Первоцвіт» учень 3-А класу Анісімов А. зайняв II місце ( вч. Юшко А.А. ), а учень 3-Б класу Шевченко В. – III місце ( вч. Старікова Н.А. ).Але поза увагою вчителів лишилися конкурси «Світ моїх захоплень», «Квітневі читання». Учні 4- х класів приймали участь в предметних олімпіадах, але не зайняли жодного призового місця. 
 

Сьогодні школа потребує вчителя з сучасними поглядами й уміннями, кваліфікованого, творчого, який здатен ефективно і доцільно застосовувати інформаційно-комунікаційні технології у своїй професійній діяльності, володіє новітніми методиками використання електронних освітніх ресурсів. Учителі початкових класів активно використовують ІКТ на уроках, але слід більше уваги приділяти поповненню творчими методичними наробками портали Інтернету. 

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page