top of page

ЗВІТ ПРО РОБОТУ

Аналіз роботи ШМО за 2018 - 2019 н. р.

В період, коли освіта України набуває кардинальних змін, виникає необхідність в оновленні методів та прийомів навчання, в залученні інноваційних методик процесу формування в учнів предметних та життєвих компетентностей. Сучасному суспільству потрібні громадяни, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто підходити до вирішення тієї чи іншої проблеми, самоконтролювати та самооцінювати результати своєї діяльності.
 

Основним завданням учителя на нинішньому етапі розвитку нашого суспільства є забезпечення виходу кожного учня на рівень базової освіти та встановлення розвитку пізнавальної і творчої активності, формування не тільки предметних компетентностей учнів, а й самоосвітніх. Тому всі аспекти навчання повинні бути спрямовані на розвиток творчої особистості, розкриття обдарованості кожної дитини.
 

Згідно плану роботи ШМО вчителів початкових класів на 2018-2019 н. р. та відповідно науково-методичній проблемі міста: «Соціалізація особистості в сучасному освітньому просторі: методологічні та методичні підходи» ( IV корегуючий етап ) та науково-методичній проблемі школи «Використання продуктивних моделей, методів, технологій як засіб соціалізації особистості»  було проведено 5 засідань, на яких розглядались питання: 

  • Творчий підхід до формування навички читання, як передумова розвитку мовної особистості.

  • Ключові компетентності Нової української школи.

  • Інтеграція навчальних предметів як засіб формування в молодших школярів цілісності сприйняття світу. Ранкові зустрічі в початкових класах в НУШ.

  • Гра як засіб соціального виховання дітей молодшого шкільного віку.

  • Інтегрований урок як одна з нетрадиційних форм організації навчання учнів початкових класів.

  • Інклюзивна освіта в початкових класах в умовах загальноосвітньої школи.

  • Система педагогічних впливів, спрямованих на соціалізацію учня.

  • НУШ та інноваційні технології в початковій школі.

 

На засіданнях «круглого столу» розглядались питання з методики початкового навчання, вивчення передового педагогічного досвіду: 

  • Методика проведення інтегрованих уроків у початковій школі.

  • Використання інтерактивних технологій як засобу продуктивного навчання на уроках української мови.

  • Використання технології розвитку критичного мислення в освітньому процесі НУШ.

  • Можливості міжпредметної інтеграції у початковій школі.

 

Мета роботи методичного об'єднання вчителів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь навчально-виховний процес, де в центрі стоїть особистість - учень, з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.
 

Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів. Головним напрямком у роботі методичного об’єднання вчителі обрали модернізацію навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій.
 

Серед найпоширеніших форм методичної роботи: місячник молодого вчителя, психолого-педагогічні консультації, семінар-практикум, психолого-педагогічний семінар, теоретичний семінар, співбесіди, консультації на актуальні теми, відкриті уроки, огляди новинок психолого-педагогічної та методичної літератури, круглі столи, майстер-клас, предметні тижні, методичні оперативки.
 

На засіданнях обговорювались питання, що стосуються впровадження нових технологій навчання і реалізації проблеми, над якою працювали вчителі. Одним із шляхів удосконалення професійної компетентності педагога є ефективне застосування традиційних та інноваційних освітніх технологій. Аналіз відвіданих уроків та позакласних заходів показав, що вчителі творчо підходять до реалізації проблеми школи, проблеми МО та власної проблеми. Усі члени МО, надаючи перевагу особистісно зорієнтованій системі навчання, обирають педагогіку співробітництва, уроки будують на діяльнісній основі, учень активно працює сам, у парах, групах – на всіх етапах уроку, навчаючись самостійно здобувати знання і застосовувати їх.
 

Самоосвіта педагога – це складова моделі розвитку ключових компетентностей учителів початкових класів і один із шляхів реалізації проблеми. Сьогодні важливим є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й бути готовим змінюватись та пристосовуватись до нових потреб ринку праці, оперувати та управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись впродовж життя. Результатом цього є самодостатня, творча особистість педагога. Професійне самовдосконалення вчителя здійснювалось через самоосвіту, а також через активну участь у різноманітних методичних заходах.
 

З січня 2019 року вчителі початкових класів закладу, які навчатимуть учнів перших класів у  2019/20  та 2020/21 навчальних роках, активно долучились до програми з підвищення кваліфікації педагогічних працівників: «Особливості організації освітнього процесу у 1-му класі в умовах упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти». Всі педагоги отримали сертифікат, який дає право викладати в 1 класі Нової української школи.
 

Члени ШМО вчителів початкових класів приймають активну участь в онлайн-конференціях, інтернет-марафонах, вебінарах, тренінгах, де розглядаються важливі питання реформування освіти, розбудовування Нової укранської школи.
 

Протягом року вчителі працювали   над всебічним розвитком дитини шляхом виявлення здібностей учнів, їх нахилів, формували вміння вчитися, самостійно здобувати знання, практично і творчо застосовувати їх. Виховували інтерес до знань, бажання добре вчитися, бути корисним своїй країні.
 

Вчителі та їх вихованці приймали участь у заходах різного рівня: предметні олімпіади, конкурси. Згідно плану роботи методичного об’єднання, проведено шкільну олімпіаду з математики, української мови, російської мови, природознавства серед учнів 4 класів, конкурс знавців української мови ім. П. Яцика.
 

Гарні результати показали учні 4-х класів в ІІ (районному) турі предметних олімпіад: 

  • українська мова – Зайцева Вікторія  І місце      4-Б (вч. Лисенко О.Б.);

  • російська мова – Ліцвер Мілана  ІІІ місце          4-Б (вч. Лисенко О.Б.);

  • природознавство –  Лутков Андрій  ІІІ місце    4-А (вч. Довмат Г.В.);

  • англійська мова – Константінова Яна V місце  4-А (вч. Жмака М.Б.).

 

Учень 4-А класу Лутков Андрій  приймав участь у конкурсі «Квітневі         
читання» і зайняв ІVмісце. В ІІ турі конкурсу знавців української мови ім.  
П.Яцика  учениця 4-Б класу Зайцева Вікторія зайняла І місце.

 

Учні початкової школи приймають активну участь у Всеукраїнських  інтернет-олімпіадах на порталах «Всеосвіта», «На урок», де займають призові місця. Педагоги намагаються створити умови, за яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно. Протягом навчального року учні початкової школи брали активну участь у Міжнародних та всеукраїнських інтерактивних конкурсах: у всеукраїнському конкурсі «Колосок», міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер», всеукраїнському конкурсі «Патріот»,  міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», «Грінвіч», всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник», «Геліантус»,  «Пазл», «Sunflower».
 

Учні показали хороші результати і отримали дипломи різного ступеня. З кожним роком зростає активність дітей до участі у різного роду конкурсах, де вони показують хороші результати. Це свідчить про те, що наші вчителі на правильному шляху: школа розвиває допитливість дітей, їх пізнавальну активність, тобто формує всебічно розвинену особистість молодшого школяра.
 

В полі зору досвідчених педагогів постійно перебувають молоді вчителі. Для них проводились консультації з питань методики, ведення шкільної документації, складання календарно-тематичних планів, вивчення інструкцій тощо.                                      
 

Неодноразово проводився огляд новинок педагогічної, фахової та психолого-методичної літератури; слухалися звіти вчителів Лисенко О.Б., Старикової Н.А., які проходили чергові курси підвищення кваліфікації.
 

Згідно плану роботи школи проводились контрольні зрізи знань, підсумкові контрольні роботи за I і II семестри, ДПА в 4-х класах, перевірка техніки читання вголос та мовчки. Вивчався стан перевірки зошитів, дотримання єдиного орфографічного режиму, стан ведення шкільної документації. 
 

Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем.
 

Проаналізувавши рівень методичної роботи з реалізації науково-методичної проблеми можна сказати, що удосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій позитивно позначилось на формуванні професійної майстерності педагогів, створило сприятливі умови для розвитку їх творчого потенціалу , саморозвитку та самовдосконалення. Така система роботи з педагогічними кадрами сприяла росту педагогічної майстерності.

Наша адреса
Україна
Дніпопетровська обл.
м. Кривий Ріг
вул. Сергія Колачевського, 108-А
телефон:
(096) 095-04-11 
+38(0564) 94-84-01
email:
reception@school55.pp.ua
kzh55@ukr.net
bottom of page